Oli taivaalla kuu...ja kuumailmapallo...on hämyisiä iltoja ja kynttilöitä..on sadepisaroita....on ihana syyskuu♥
Oli hepokatti maantiellä poikittain...
no tämä yksilö loikki olohuoneessamme...tullut avoimesta ovesta..:)
no tämä yksilö loikki olohuoneessamme...tullut avoimesta ovesta..:)
Ihania sateisia syyskuun päivä teille kaikille♥
Irmastiina
Irmastiina
Upeat kuukuvat!
VastaaPoistaOmpa upea mollukka taivaalla!Olet saanut syksyn tunnun hyvin kuviisi.
VastaaPoistaVai tuli hepokatti oikein sisälle kylään, ja minä kun olen luonnosta etsinyt jo monta vuotta, eikä ole onnistanut! :)
Hienot kuutamo illat.Ovatko jo täällä.Kyllä vaan.Kiva postaus.
VastaaPoistaTunnelmaa kuvissa!Kaunista syksyä sinnekkin!Sateisia päiviä en kuitenkaan toivo;)Mielummin kuulaita päiviä.
VastaaPoistaNiin ihanan kuutamotunnelman olet saanut kuvattua,että voisin sen laittaa kehyksiin ja seinälle ja kun alkais olla liian hektistä,vetäisin henkeä ja tuijottaisin tuota kuvaa:))
VastaaPoistaTunnelmalliset kuvat.
VastaaPoistaHirmu hyvin onnistuneet kuukuvat! Itsekin yritin, kun oli täysikuu, mutta ei niistä mitään tullut. Pelkkää suttua vaan ja kuukin näytti ihan siltä, että olisi levinnyt :)
VastaaPoistaJa kivoja kuvia muutenkin. Ja uus laulu "Oli hepokatti olkkarissa poikittain.. :)"
ihana tunnelma kuvissa!
VastaaPoistaKuu on ihana, paitsi silloin kun se on täysi ja aiheuttaa unettomuutta.
VastaaPoistaSyksykin on ihana ja juuri nyt tuntuu hyvältä pimenevät illat ja lämmin koti.
Mukavaa päivän jatkoa!
Mahtavia kuvia :)
VastaaPoistaMahtavat kuutamokuvat! Syksyssä on myös paljon ihanaa! Mukavaa loppuviikkoa.
VastaaPoistaKiitos kaikille♥ Tykkään vaan niin tästä syksystä!
VastaaPoistaUpea kuu mollottaa ja kivasti olet saanut sen kuviisi !
VastaaPoistaSyksy on mukavaa aikaa, nytkin ollut niin lämmintä jo pidemmän aikaa. Sadepisaratkin kuuluu syksyyn,
kiva kuvakulma tuo sateen kasteleman ikkunan takaa otettu !
Tunnelmallista syksyn aikaa sinulle <3
Syksyssä on sitä jotain, vaikka olen mielestäni enemmän kesäihminen.
VastaaPoistaHepokatti oikein eksynyt sisälle :). Minkähänmoisen härdellin saisi meillä aikaan? Kissa ja koira varmaan sekoaisivat.
Kivaa keskiviikkoiltaa!
♥oi,ihanat kuvat, kaikki! Oikein rattoisia syyspäiviä Irmastiina-ystäväin!
VastaaPoistaOi mikä syyskuutamo! Kaunista syksyä sinulle Irmastiina♥
VastaaPoistaKauniita kuvia ♡ Meillä eksyi kans heinäsirkka sisälle, eikä ukkokulta meinannut uskoa, kun sanoin, että eteisessä sirittää sirkka =)
VastaaPoistaKaunista sinisyyttä!
VastaaPoistaOlin monia vuosia töissä samassa työpaikassa ja aina silloin tällöin täydenkuun aamuna aikaisin koin hienon kohtaamisen kuun kanssa. Ajoin pitkään suoraan kohti taivaanrannassa suurena hohtavaa appelsiininväristä kuuta, joka aivan kuin veti puoleensa ja tuntui väärältä kääntyä pois pikkutielle.
Samaista juustomollukkaa kuvailin, mutta pimeämmissä ja synkemmissä tunnelmissa. Näissä on vielä valoa ja väri, kiva tunnelma.
VastaaPoistaUpeita kuvia kertakaikkiaan! Vai tulevat hepokatit nykyään jo olohuoneeseen. =)
VastaaPoistaKiitos teille...tuo kuukuva on otette edellisen täydenkuun aikaan. Edellisen kuukuvan julkaisinkin jo aikaisemmin...:)
VastaaPoistaSyksy ja kynttilät... =)
VastaaPoistaTäälläkin saisi jo sataa...Kaunista loppuviikkoa Irmastiina
VastaaPoistaIhanat - tunnelmasta toiseen - kuvat :)
VastaaPoistaHui miten hieno kuukuva!
VastaaPoistaHienot kuvat olet ikuistanut. Niilolle terkkuja.
VastaaPoistaKiva ja kaunis tuo sateinen ikkunalasi!
VastaaPoistaKiitos teille kaikille !
VastaaPoistaVoi miten kauniita kuvia. Kynttilät tuovat ihanaa tunnelmaa
VastaaPoistaKiitos Sade <3
VastaaPoistaSyksyistä, omalla tavallaan erittäin kaunista tunnelmaa;) Voisiko hepokatin ottaa lemmikiksi purkkiin talveksi?;)
VastaaPoistaOnpa upea kuutamo! Ja minäkin olen nähnyt viime aikoina paljon hepokatteja, onkohan niitä jotenkin normaalia enemmän.
VastaaPoistaUpea kuutamo! Monenlaista tunnelmaa :)
VastaaPoistaHyvä mieli, Kirjailijattar ja Liisa kiitos kommentista♥ En oikein usko, että hepokatti selviäisi talvesta..:)
VastaaPoista